Tvorba obecně

Home Forums Tvorba Tvorba obecně

This topic contains 5 replies, has 3 voices, and was last updated by  Tiara 2 years, 3 months ago.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #1298

  Goran
  Keymaster

  Místo pro organizační diskuse.

  Momentálně je tvorba mrtvá, což se ovšem může změnit. Co k tomu považuju za nutné:

  1) sejde se pár lidí.
  Teoretické minimum je jeden člověk, ale Srdce Erinelu vždycky byl kolektivní projekt, takže by těch lidí mělo být víc, minimálně těch, kteří do toho nějakým způsobem kecají.

  Pro nové lidi tu je ještě bod 1a – seznámit se se světem. Tady mohou pomoct moduly a vůbec celá sekce downloady, a taky rada někoho zkušenějšího. Sám ještě několik měsíců můžu plnit tuto roli.

  2) shodnout se na prostředcích komunikace.
  V roce 2010 projekt umřel na tom, že se tvůrčí tým rozštěpil na „rychlou partu“, která chtěla všechno řešit přes ICQ, a „pomalou partu“, která si vystačila s fórem. Když jsem z toho vypadl já jako překladatel mezi oběma tábora, komunikace a tím i tvorba definitivně ustala. Osobně navrhuji maximálně používat fórum a na rychlejší komunikovadla přecházet jedině tehdy, když se na nich shodnou úplně všichni, nebo pro oddělené tvůrčí diskuse (v takovém případě by mělo být povinností hodit na fórum shrnutí diskuse).

  3) rozdělit si práci.
  Každého baví něco jiného, leckdo tu už na něčem dělal. Navzájem si pomáhat a koordinovat svou práci. Rozhodně to není samozřejmost, ale v současnosti mnohem víc hoří bod č. 2.

  4) ustanovit nového admina.
  Musí to být někdo, kdo je i teď ochotný tvořit, kdo dokáže komunikovat se zbytkem skupiny a pokud možno má přehled o světě. Ideální by byl někdo staronový, kdo je prověřený a zná to tu. Já to být nemůžu, viz níže.

  4a) nově vytvořit nástroje pro tvorbu?
  Dřív jsme používali tzv. „centrální systém tvorby“ (CST), repository obsahující všechno, co jsme vytvořili nebo potřebovali k tvorbě. Archiv by měl být někde k dispozici – z hlavy si adresu nepamatuju, ale link snad bude brzy

  Dostávám se k tomu, co můžu udělat já. V srpnu vstupuju do řádu a už předtím chci mít záležitosti kolem RPG, Erinelu a fantasy obecně uzavřené, protože jako mnich na to nebudu mít čas. Určitě tomu nebudu moct věnovat tolik času jako kdysi, ale teď na jaře ještě můžu instruovat nové autory, případně domlouvat co a jak s těmi staronovými. Nicméně tvorba se skutečně rozjede jen pokud do konce června dospějeme do bodu 4, který obsadí někdo jiný než já.

  Administrátorská práva v roce 2010 dostal Arli. Arli, chceš se k tomu vrátit, nebo považuješ Srdce Erinelu za uzavřenou kapitolu? Ve druhém případě bych ti vrátil práva na obyčejného přispěvatele.

  #1300

  Goran
  Keymaster

  Archiv repository je na http://erinel.svetjinak.net/cst.zip

  Mám zprávu od Arliho, že v mezičase něco vytvořil a hodlá pokračovat, takže se můžeme těšit na další moduly v sekci downloady. Ale detaily bych nechal na něm. Arli, cos vytvořil a čím chceš pokračovat?

  #1310

  Arli
  Moderator

  Zdravím všetkých.
  Na Goranovu otázku môžem odpovedať asi takto:
  Tvorbu, ktorú nižšie uvádzam, som mal už pripravenú v r.2010, kedy to na webe ustalo. Mojim cieľom je v tejto fáze – uverejniť aspoň to, čo už je dohotovené, alebo to postupne dokončiť:
  1. Hotový mám modul o Rufínii, ale ten je vo formáte .xml. Ak budem mať čas, prevediem to do tej šablóny, v ktorej sa zverejňovali moduly.
  2. Hotový je aj komplet Romenor, aj sformátovaný
  3.Rozpracoval som Magawu. Zverejnil by som aspoň koncept.

  Musím sa však dostať do obrazu a nájsť tie veci kdesi v archívoch na CD alebo na kľúčoch. To chvíľu potrvá.

  Arli

  #1316

  Arli
  Moderator

  Gorane a ďalší,
  poslal som ti mailom tie spomínané moduly – hotový komplet Romenor a náčrt Magawu. Ak budeš mať čas, k prečítaniu a posúdeniu, prípadne k návrhu obálky, bude to fajn.
  Na module o Rufínii – teda na formátovaní – budem pracovať niekedy v tomto mesiaci.

  #1317

  Arli
  Moderator

  Ešte jedna vec: tie „skryté koncepty“ neviem nájsť. Ak sa to dá tam odoslať, tak by som to zavesil aj tam pre všetkých adminov.

  #1318

  Tiara
  Participant

  Ahoj všichni.
  Doufám, že jste na mě ještě nezapoměli, ani mě a můj Arangiel neodepsali a neodvrhli.
  Omlouvám se, ale ta dlouhá pauza nebyla jen tak pro nic, za nic.
  Měla jsem k řešení hned tři poměrně závažné problémy najednou:
  1. Zánik podnikání a následná nutnost hledat si nějakou práci.
  2. Bratr se mi po poměrně nešťastném osmiletém manželství, ze kterého vzešli tři děti (kluci – už teď blázni do fantasy), nyní ve věku skoro 7 let, skoro 4 roky a skoro 2 roky, velmi bouřlivým a smutným způsobem, který má nejvíc dopad hlavně na ty děti, rozvádí (a nejspíš přijde, díky manželce a právníkovi její rodiny, o dům, který prakticky celý znova postavil ze staré barabizny, ve kterém má naše celá rodina většinu léta střádaných úspor a její rodina doněj nedala nic a ve kterém ona nechce bydlet).
  3. Během asi 4 měsíců jsem přišla o dva počítače, díkyprakticky totožné technické vadě….a tím i o veškeré podklady ke tvorbě (nejen té Erinelské).

  I tak bych ale ráda nadále patřila do týmu, pokud ještě smím.
  Mě tvorba Erinelu totiž bavila.

  S pozdravem a díky za trpělivost při čtení

  Tiara

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.