Kde to jsem?

Erinel je smyšlený, prachobyčejný svět, nic víc, nic míň. Pravda, má bohatou historii, množství legend a příběhů, odvážné hrdiny, moudré draky a mnohé jiné fantastické tvory – to však nemění nic na tom, že to je jen svět.

Ale Srdce Erinelu – to není jen svět, to je něco víc. Srdce Erinelu je sen mnoha lidí, který se v jejich myslích stává skutečností.

Srdce Erinelu je především příběh, který nikdo nemůže dokončit sám. Když už jednomu dochází pergamen, přijde další, který mu podá další nebo jej vystřídá.Srdce Erinelu je nekonečný příběh o vzájemné pomoci a schopnosti spolupracovat. Jedině tak vzniká něco, co je mnohem více než obyčejným světem.

Společný sen několika lidí by však nebyl možný, kdyby neměli jak komunikovat, a svět by byl jen mlhavým stínem, kdyby zůstal v naší fantasii a nedostal se k vám, čtenářům. Od toho je tento web – zde si můžete přečíst články, prohlédnout obrázky či stáhnout moduly (dokumenty ve formátu PDF) o světě nebo se zúčastnit diskusí o tvorbě, jednotlivých modulech či nejrůznějších jiných tématech.

Pro přehlednost je web rozdělen do několika sekcí:

  • Home – technické aktuality a články různých kategorií (povídky, básně, učená pojednání apod.)
  • Kde to jsem? – zde se právě nacházíš
  • Fórum – v této sekci to žije, jedná se o diskuse čtenářů a autorů
  • Galerie – nejrůznější obrázky zachycující Erinel s popisem
  • Downloady – důležitá sekce; moduly, mapy a další materiály ke stažení

Web umožňuje registraci uživatelů, která je podmínkou pro přidávání nejen komentářů do diskusí, ale též je podmínkou pro zásílání článků, které se pak objeví na tomto webu.

Toliko tedy nezbytné úvodní informace. Pokud tě zajímá více, čti dále.

Hotové moduly

Hotových modulů je celá řada a nové sice pomalu, ale stále přibývají. Jejich seznam nalezneš v sekci Downloady, kde najdeš ke stažení desítky dalších nejrůznějších materiálů, mapami počínaje a koncepty konče.

Historie projektu

Erinel vznikl v létě roku 2000 a záhy vzniknul projekt Srdce Erinelu. V jeho vývoji bylo mnoho fází, ale vždy jsme se snažili odvádět práci, za kterou se nemusíme stydět. Tato snaha postupem doby vykrystalovala ve snahu o profesionální přístup k tvorbě. Úspěšnost poslední fáze, tedy te současné, však ukáže až budoucnost.

U jeho zrodu stáli dva lidé, já a Tintin. Tintin oficiálně opustil autorský tým na jaře roku 2007. Já se teď rozhoduji, respektive jsem už rozhodnut, jakou roli chci hrát v projektu v budoucnosti.

V současnosti je však nejdůležitější osobou tvorby Goran, který pojal Erinel za vlastní, za čož mu děkuji. Goran odvádí neuvěřitelný kus práce a oplývá velkým nadšením pro věc. Bez Gorana by projekt už dávno stagnoval.

Budoucnost

Osud projektu vždy byl v rukou jeho autorů, kteří svou prací určovali jeho vývoj. Dlouhou dobu to byli jeho zakladatelé, ale postupem doby se dokázali kvalitou své práce a nadšením prosadit i další autoři. Avšak těch není mnoho a nové autory s nadšením Erinel stále potřebuje a potřebovat bude jistě i v budoucnu.

Osud Erinelu proto do jisté míry záleží na schopnosti současných autorů získat autory nové. Obávám se, že bez nových autorů bude tvorba stagnovat. Na druhou stranu jsem přesvědčen, že nové autory se podaří získat. S tímto cílem vznikl také na podzim roku 2007 nový web a především CST, který by měl zefektivnit tvorbu.

Myslím ale, že Erinel svoji pozici uhájil a že i do budoucna má co nabídnout. Srdce Erinelu z české fanasy scény určitě nezmizí.

Pokud tě zajímá, jaké konkrétní moduly se připravují a v jakém stavu jsou, podívej se do Fóra nebo náhledni do CST.

paskal & goran