Střípky ze severní Kaledonie (shrnutí)

Dvě zprávy z počátku věku Temna ze severní Kaledonie.

Zpráva ze severní Kaledonie

1. enten 1731 AL

K rukám generála Uldara Hromvouse

Situace je stabilizovaná, pohraniční opevnění nápor vydrželo. Nyní je v okolí klid. Za útoku hord na pevnost u Waldova brodu útočníkům vpadl do zad nečekaně Sarduri Kopiník; poté, co v boji pojedl – kromě jiného – dva plukovníky a sedm čarodějů, nepřítel ustoupil o 15 kilometrů, aby přeskupil a uspořádal svou armádu. Během noci následně do divizního udeřil blesk a exploze jeho zbytky rozházela o okolí; boční výboje zasáhly velitelský stan, stan rudokapů (identifikovány pozůstatky jednoho spečeného, dva další zuhelnatělí byli zabiti následující den Jezdci) a zásoby (blesk i následné exploze a požár byl námi pozorován). Armáda se rozpadla a ustoupila do Mornaaru. Jezdci vyslaní na průzkum hlásí, že ústup byl velice chaotický. Ukořistili jsme mnoho zásob, mezi zajatci je i jeden z plukovníků. Informace získané výslechem zajatců a průzkumem, stejně jako podrobnosti o stavu opevnění a naší armády budou zaslány později. Již nyní prosím o posílení ochrany Kamenů a urgentní zaslání válečných kněží, protože přítomnost toho perverzního lidojeda Sarduriho má neblahý vliv na morálku také našich vojsk.

Podepsán Turimo Tragos, kapitán 2. Pomocného aledonského pluku

Starosti

Krupka, 11. Racena 1731 AL

K rukám generála Uldara Hromvouse.

Situace je neudržitelná! Během měsíce jsem ztratil 800 mužů, z toho 447 Ochránců, a to za cenu pouhých 600 nepřátel, z toho odhadem necelých 200 Nájezdníků. Postup ve Smrčinách uvázl, podařilo se obsadit jen vesnici Suchdol. Byla vypálena Kolná a zásobovací trasy nejsou bezpečné. Jediným úspěchem tak zůstává odhalení a obsazení jedné z utajených základen – jde o dobře vybavený a zásobený systém jeskyní i uměle vytesaných či postavených prostor. Průzkum naznačuje, že u vytesaných místností se jedná o relativně novou práci. To by, společně s ukořistěnými písemnostmi a zprávami o zvlášť silném tlaku na Elven, znamenalo, že současný útok je něco mnohem zásadnějšího než obvyklé šarvátky.

Bohužel se potvrdily zprávy o smrti Thrommela Tirnoumar, ale alespoň jsme zabili některé z jeho vrahů. Spojení s Diegem de Almagro a jeho Thraciany nebylo obnoveno, ani se nevrátil nikdo z průzkumníků vyslaných k hranicím Elvenu. Bojím se nejhoršího.

Většina mých vojáků jsou odvedenci hodící se maximálně k ochraně konvojů a pevnůstek, ale rozhodně neschopných vést boj s pohyblivými Nájezdníky. K zefektivnění našich operací nutně potřebuji posily, a to jak pěchotu tak zejména kvalitní lehkou jízdu, nejlépe Jezdce. V opačném případě, obávám se, nebudu schopen uhájit ani současné pozice.

Podepsán generál Anselm Kralto

Kopie zaslána k rukám maršála Götze

3 komentáře u „Střípky ze severní Kaledonie (shrnutí)“

  1. :-) Po takových zprávách by generál Uldar Hromvous jistě kontaktoval Arangielského knížete a požádal Arangiel o pomoc :-)

  2. Pokud by v té době Arangiel netrpěl podobnými problémy, respektive arangielská pomoc nebyla vázána v Elvenu, kam ve třicátých letech osmnáctého století směřuje hlavní nápor Temnoty (útok na Kaledonii je jenom zastírací manévr, aby do Elvenu nešli pomáhat Kaledoňané.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>