Fukéš Páčidlo

Seznamte se s mojí nejoblíbenější postavou, kterou jsem kdy hrál – Fukéšem. Při jejím hraní jsem opravdu bavil … Ať žijí šotci!

Fukéš je šotek. Přestože si myslím, že to tato tři slova Fukéše plně charakterizují, neodpustím si krátké přiblížení. O šotcích je známo, že jsou největší zloději všech dob a mnozí lidé jsou toho názoru, že bohové stvořili šotky za trest. Fukéš není výjimkou.

Nejraději nosí barevné oblečení ve tvaru tuniky. Má dlouhé blond vlasy svázané barevnou stuhou. Výrazná je též malá torna na zádech, která doslova přetéká všemožnými věcmi. Kolem pasu má pak připnutou celou řadu různě velikých váčků. Na cesty se vydává jedině s prakovkou v ruce, což je typicky šotčí zbraň ve tvaru písmene Y.

Za Fukéšovo rodné město lze považovat Losef. Fukéš pochází z poměrně malé šotčí rodiny. Má bratra Lukéše, který pracuje jako věštec v alchymistickém obchůdku. Je o rok mladší než jeho bratr Fukéš a krátce po jeho narození jejich matka zemřela nešťastnou náhodou, když na ni spadl velký hrnec. Jeho otec byl zavražděn v nedávné době potulným stoliním lovcem šotků. Fukéš slíbil, že smrt otce pomstí a mimo jiné se za tímto účelem vydal do světa.

V Losefu se konala pravidelná bárdská soutěž O Zlanou strunu a oba bratři se rozhodli, že se jí zúčastní. Bylo však všeobecně známo, že účast šotků je zakázána a hostinec byl dobře hlídán. Fukéš se tedy se svým bratrem rozhodl přestrojit za trpaslíka. K večeru, když se soutěž chýlila ke konci, do hostince vstoupili dva rolníci a obcházeli hosty a žádali je o pomoc. Fukéš byl samozřejmě jedním z prvních, kdo pomoc slíbil, přestože v tu chvíli netušil, o jakou pomoc půjde. Našlo se ještě několik dalších dobrodruhů ochotných pomoci, z nichž se vytvořila družina. Fukéš se k ní připojil, přestože to nebylo lehké, neboť kdo by se dobrovolně paktoval se šotkem? Ráno družina vyrazila – bylo to Fukéšovo první dobrodružství a hned na počátku ho zaujalo, neboť se mluvilo o jakýchsi démonech.

Lukéš se rozhodl zůstat doma a pomáhat v alchymistické laboratoři, kde pracuje též jako věštec. Než Fukéš odešel, dostal od svého bratra úkol: přinést flakonék dračí krve. To je tedy druhý důvod, proč se rozhodl vyrazit do světa. A pak je tu známé šotčí nutkání se jen tak toulat po světě a hledat bájnou šotčí domovinu.

Úkol se nakonec podařilo vyřešit, nicméně Fukéš stále působil celou řadu potíží, které nakonec vedly k rozpadu družiny. Pro Fukéše byla velmi poučná příhoda, kdy byl málem zabit Uránem, elfem ze své družiny. Tehdy Fukéš pochopil, že ne všichni jsou dobří a že se všemi se lze kamarádit. Má se za to, že tato zkušenost Fukéšovi dovolila dožít se vysokého věku. Po rozpadu družiny Fukéš zamířil na sever od Losefu, do míst, odkud přicházely zprávy o mluvících vlcích. Stejným směrem vyrazil předtím i Urán. Osud zbytku družiny je nejasný, zřejmě se rozprchli do světa za novými dobrodružstvími.

Na svých cestách se Fukéš spřátelil s člověk jménem Milík, později lidmi nazývaným jako Milík Kartograf. Ti dva toho spolu prožili hodně a procestovaly mnohé kraje. Milík se nakonec rozhodl usadit kdesi na pobřeží v Mindoru, kde též založil rodinu. Fukéš však v cestách pokračoval dál.

Na závěr musím říci, že hrát za Fukéše pro mě bylo velkým potěšením a velmi jsem se u toho bavil. RPG hraji již hodně dlouho a za tu dobu jsem vystřídal mnoho nejrůznějších postav, ale žádná mě nebavila tolik, jako právě Fukéš. Osobně považuji Fukéše za svoji nejlepší postavu a doufám, že se k němu alespoň ještě jednou vrátím.

2 komentáře u „Fukéš Páčidlo“

  1. jojo,za Fukéše budu zase hrát o vánocích, moc se těšim, ale nevim jak ostatní :o), ale budu hrát tentokrát opatrn, koneckonců Fukéš už je také starší … pak napíšu článek a dalších Fukéšových zýžitcích, tedy pokud bude psát o čem ;)

  2. Zase s původní partou?
    To já jsem za svého oblíbeného Theophrasta Agrippu hrál ve dvou různých taženích s různými lidmi a dokonce podle jiných pravidel (ten druhý a delší případ byl s RomiKem v době, kdy Poinar měl patřit k Erinelu). Jestli se mi poštěstí hrát na Erinelu za postavu, tak by Theo ve své třetí podobě byl horkým kandidátem, a pak by určitě vznikla povídka o jeho osudech ;) Tak zatím se těším na další Fukéšovy příhody ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>