Tadel

Nemrtvý, který ví co znamená smrt.


„… jeho jméno jest smrt. Již vzhledem svým děsivým, příšernou bolest do těl lidských přivádí. Vraždění mu obludné potěšení činí a jeho meči přízračnému žádný kov odolati nemůže. I každého, kdo do cesty postaviti odváží se mu, během chvilky smete a na kousky tělo rozseká…“

Úryvek z knihy Akash
Někteří učenci tvrdí, že Tadel je inteligentnější a silnější forma jiného tvora, stínu.

Ale lovci nemrtvých, kteří přežili setkání s touto zrůdou, se mohou tomuto srovnání jen smát. Pravda je taková, že mají společnou jen jedinou věc. Oba jsou nemrtví.

Tato bytost je asi 2-3 metry vysoká, tělo je podobné lidskému, je však nehmotné a má barvu černější než noc. Velmi nezvyklé je, že nehmotná bytost má oblečené temné roucho, ušité z látky, která neodráží žádné světlo.

Jeho obouruční meč září namodralým světlem a je ostřejší než břitva. Říká se že tento meč bez větších problému přesekne středně vzrostlý strom. V boji to znamená že tento meč pronikne i plátovou zbrojí.

Tadel se pohybuje tak, že levituje kousek nad zemí. Tak je schopen překonávat velkou rychlostí jakýkoliv terén. Pokud mu to nestačí, uchopí svůj meč do jedné ruky, roztáhne paže a vznese se vysoko do oblak. Jeho postavu kryje noc a prudké pleskání pláště ve větru oznamuje přílet této noční můry.

Jako temní duchové noci vejdou do domu zavřenými dveřmi, zabijí jednoho nebo více obyvatel, pak projdou stěnou a zmizí v temné noci. Být probuzen temnou postavou, která temným hlasem oznámí „Přišel tvůj čas“ jistě patří mezi nejhorší zážitky předčasně ukončeného života.

Tadel je stvoření inteligentní, plné představ o své nadřazenosti, důležitosti a neporazitelnosti.

Před bojem je možné získat chvíli času rozmluvou s ním, pokud zrovna bude mít na něco takového náladu. Má dokonce i jakousi hrdost, proto nepoužívá v boji magii nebo psychické schopnosti, když vidí že vítězí i bez nich. Díky své rychlosti a odolnosti vůči zraněním obyčejnými zbraněmi se stává zdatným protivníkem. V boji se silnějším protivníkem dokáže seslat kouzla z oboru vzdušné magie, černé magie a dokáže i svého protivníka proklít.

Zásahy jeho meče jsou natolik zničující, že ničí všechny zbroje, které nejsou magicky posílené nebo vykovány skutečnými mistry kováři. Ani ostří některých zbraní se může poškodit či zcela zničit při střetu s Tadelovým mečem.

Tadel ovládá i kouzlo neviditelnost, které nemá nějak omezené, ale v souboji nikdy neutočí jako neviditelný. Jeho hrdost mu to nedovoluje. Pokud tedy náhle zmizí , je jasné, že z boje prchá.

Na Erinelu jich je jen pár desítek. Nikdy se ale nespojují, ani jinak si nepomáhají. Nejvíc se jich vyskytuje v okolí Vysokých štítů a v Černém lese. Nikdo neví proč, ale toto místo je nějak způsobem přitahuje. Ve starých legendách se píše:

„… jednoho temného dne se všechny zlé a temné bytosti spojí a povolají na tento svět již dávno zapomenutého démona. Tento démon byl zrozen v samotném jádru této planety. Jeho jediným cílem je ničit vše co mu přijde do cesty. V časech dávných byl povolán mnoha temnými nekromanty, kteří se při objevení tohoto démona rozplynuli jako kouř nad komíny. Mnoho let ničil a nebyl tu nikdo kdo by ho dokázal zastavit, až jednoho dne, jak bylo předurčeno v den zrození tohoto démona, se narodil…“

Stará trpasličí legenda

1 komentář u „Tadel“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>