Urgan Trojpramen

Přátelé se hodí vždycky. Zejména dobří přátelé. Proto se díky jednomu z nich můžeme podívat do tajné knihovny jisté nejmenované, světu přátelské, organizace a seznámit se s jedním postrachem nekromantů z Vasgaru.

Vzhled: Výška asi 120 centimetrů, váha zhruba 75 kg – štíhlý, celkově křehčí tělesné stavby. Kůže je světlá (možná jen výsledek akademického života), oči hnědé se světlejším odstínem než bývá obvyklé, nijak neupravované vlasy po ramena jsou černé. Vousy jsou zastřižené na délku cca. 3 centimetrů, a pravděpodobně obarvené do tmavohněda. Parfémuje si je (parfém „Jemný a mužný“ Monseigneur III) a změkčuje. Žádné zvláštní znamení nemá (několik jizev se za ně nedá považovat – příliš nespecifické), výrazné rysy se neobjevují ani v chůzi (občas si stěžuje na starou zlomeninu nohy, následek incidentu se splašeným koněm v aledonském městečku Jasy) ani v gestech nevybočujících z obvyklého rámce.

Obléká se spíše konzervativně a prakticky, žádná oblíbená barva nebo kombinace barev nebyla nalezena. Překvapivě si nepotrpí na šperky ani jiné kovové doplňky – zvlášť charakteristická je jednoduchá úprava vlasů a vousů. Nepoužívá hůl (ani jako symbol).

Chování a charakteristika: Na trpaslíka neobvykle otevřený a společenský. Nejenže nemá problémy s konverzací, dokonce rozhovory s ostatními vyhledává. Usměvavý, ale je si vědom svého postavení a s ním spojeného chování. Nicméně je známo, že se směje, a to dokonce i v přítomnosti jiných trpaslíků či na veřejnosti. Společenského života se účastní pouze na akademické půdě nebo v okruhu přátel a momentálních společníků (je-li na cestách). Ovládá schopnost mnoha slovy nic neříci, zamluvit nepříjemné nebo jinak nežádoucí téma a ukončit rozhovor (mnohanásobná osobní zkušenost). Řeč má nepřeslechnutelný přízvuk, který se ještě stále nepodařilo určit. Čas od času si pohrává s drobnými předměty, ale důvody nelze zjistit (není to nervozita ani známka napětí).

Ve vztahu k ženám je korektní a mnohem „lidštější“ než trpaslíci bývají – vzhledem k okolnostem si vybírá gnómky. O vztazích k trpaslicím nebo stolinkám není nic známo – buď nejsou, nebo je naši lidé neodhalili. Vždy se jedná o jednorázové záležitosti, stálou partnerku postrádá. Z rysů tradičně připisovaných trpaslíkům se projevuje pouze nezměrná píle a trpělivost. Při událostech vyžadujících odvahu se chová spíše prakticky a jedná sice rázně, ale po zralé úvaze. Pivo pije příležitostně, k jídlu nebo ve společnosti, víno ani destiláty nemusí. V jídle dává přednost lidské kuchyni, zvlášť má oblíbenou kuchyni zeelandijského Antaru.

Schopnosti a magie: Bojuje holí nebo krátkými čepelemi, a není špatný střelec z kuše. Nožem se přes veškerou snahu nenaučil házet příliš dobře. Zvládá běžné dovednosti dobrodruha na průměrné úrovni – v polních podmínkách je schopen se o sebe postarat. Ovládá čtení a psaní v nejistém počtu řečí a písem.

Není jisté, zda je skutečně kouzelník nebo jen uživatel kouzelných předmětů s obsáhlými znalostmi. Svědectví si vzájemně odporují, a podrobnější zkoumání nebylo možné provést. Důrazně se doporučuje problému se dále věnovat. Ve vlastnictví nemá žádný význačnější kouzelný předmět, jen sbírku běžných a dostupnějších, velkou měrou zaměřených na boj s nemrtvými. Kouzelnického přítele nemá a dle zjištěných okolností ani neměl.

Bydliště, povolání a společenské postavení: Řádný profesor boje proti černé magii na akademii ve Vasgaru, čestný profesor Školy vznešeného umění v zeelandijském Lenderu, čestný člen zeelandijského Učeného bratrstva magického umění, dopisovatel „Cizích světů“ vydávaných pod patronací Paliase thracijským Řádem potulných rytířů, autor spisů „Techniky boje proti nemrtvým“, „Méně obvyklí nemrtví“, „Lidové prostředky proti neklidným mrtvým“, „Paločtí králové mohyl“, „Pohřební rituály“ a mnoha menších studií a traktátů. Žije v areálu univerzity ve Vasgaru, konkrétně na koleji Modré lišky. Obývá zdejší standardní profesorský byt 4+1, ale navzdory tradicím nemá osobní žáky a zásadně nevyučuje v soukromí. Jeho status odpovídá postavení vasgarského profesora, ale univerzitní politice se nevěnuje a ani nezastává žádnou akademickou funkci (byl mu několikrát nabídnut mistrovský post, ale vždy odmítl). Přestože nemá postavení trpasličího „ctihodného a zachovalého“, rozhodně není vyvržencem a je uznáván jako chvalně proslulý trpaslík. Rodný klan se přes veškerou snahu nepodařilo identifikovat, žádný se k němu nehlásí. Není známo, že by měl ženu, děti nebo jakékoli bližší příbuzné.

Přátelé a nepřátelé: Je známo, že patří mezi pětadvacet nejvíce nenáviděných protivníků Akosovy církve. Prozatím přežil tři pokusy o vraždu. Měl jakési nepříjemnosti na Pangoru, ale nezdá se, že by z nich bylo nutné vyvodit jakékoli důsledky. Další nepřátele má mezi nekromanty, zejména z Řádu prázdnoty z Mornaaru. Prozatím na něj byl agenty Pána Hromu spáchán jeden pokus o vraždu. Další dva pokusy nelze nikomu spolehlivě přiřadit.

Mezi nejbližší přátele patří Chenni Mladší, asistentka na katedře elementálního ohně ve Vasgaru, Cornelius Nedorost, rudý mág a člen Učeného bratrstva magického umění, Pero Tafur, komtur Řádu potulných rytířů, Jacques Coeur, Mario del Treppo, Giovanni Dominici a Ugolino Vivaldi, rytíři Řádu potulných rytířů.

Životopis: Jeho původ je neznámý – neví se, ani kdy se narodil, ani kde se narodil, ani komu se narodil. Urgan sám na toto téma nemluví a velice úspěšně mlží. Snad pochází z Horského království, možná z Ultorského knížectví nebo Julské říše. Žádný klan ani bratrstvo se k němu nehlásí, ale ani se k němu nechovají jako k vyvrženci. Je to záhada. První nalezená zmínka pochází z roku 1698 ve spojitosti se zničením Dugurovy laboratoře. Roku 1701 se přihlásil na Vasgar, kde se roku 1721 stal čestným a roku 1728 řádným profesorem. Roku 1703 odhalil a předal spravedlnosti Justa Kolomazského, roku 1704 v souboji zabil upíra Orlaka. Roku 1708 zničil Řád černého spáru, a o rok později na něj byl spáchám Akosovou církví první atentát. Mezi lety 1711-1716 byl na Pangoru, v letech 1725-1728 se účastnil výpravy do západního Mornaaru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>