Bilancování za rok 2006

Rok se sešel rok a je tu další shrnutí vývoje projektu Srdce Erinelu. Během roku 2006 se událo mnoho věcí, některé byly významné, jiné méně – dovolte, abych je v tomto článku shrnul.

Nejprve bych rád zmínil „personální otázku“. Tintin odešel a projektu se věnuje již jen pasivně. Naopak přišel Goran, který dal projektu nový impuls, čímž začalo pro SE nové nadějné období. Dále se k Erinelu přidalo několik lidí ze skupiny kolem RomiKa, což je pro SE jedině dobře. Zkrátka do žil světa se vlila nová krev a věřím, že to bude pro SE velkým přínosem. Zvláště Goran se Erinelu věnuje velmi aktivně a kvalitně, za což mu velmi děkuju.

Co se týče nových hotových materiálů, tak máme novou černobílou verzi Hlavní mapy světa, za jejíž nakreslení děkujeme Merlinovi. Zvláštní dík si zaslouží Deadhead, který pro naše moduly vytváří profesionální obálky. Dále se pracuje na mapě Ringoru, za což děkuju Marcele. Co se týče tvorby modulů, tak se nese v duchu stále probíhající Reformy SE. Během několika málo dní vyjde zcela nový modul Tajemství ledovce, který rozklíčuje oblast Ringoru. Záhy vyjde modul, který se bude zabývat mimo jiné historií Artemidské říše a ostrovem Poinar západně od Númenaru, o kterém zatím nebyla nikde zmínka. V průběhu roku vyjde nový modul Božské pantheony, který dá dohromady a více rozvede informace o bozích Erinelu. Pracuje se na reformě modulu Númenar a započal jsem oficiálně práce na reformě modulu Isengar. No a pak se pracuje na několika menších věcech, jako jsou například aplikace pravidel nebo na modulu pracovně nazvaném Příhody. Pracuje se na několika mapách města Lender, které by měly zachytit jeho historický vývoj. Možná se rozvedení dočká Mělké moře.

A konečně, začalo se pracovat na překladu Hlavního modulu do angličtiny. Pokud se překlad jednou povede dovést do konce, bude to pro SE historický okamžik. Tímto bych rád oslovil vás čtenáře, abyste nám s tímto úkolem pomohli. Pokud umíte anglicky a měli byste chuť a čas nám s překladem pomoci, napište nám a dohodneme se (to je důležité proto, abyste nepřekládali texty, které jsou již přeložené nebo na kterých se pracuje). Stačí, když přeložíte jen několik odstavců textu (nebo dokonce i jeden), i to nám hodně pomůže. Společně to určitě zvládneme.

Třetí věcí, o které bych se rád zmínil, je elektronické nakladatelství Koongo (www.koongo.com), s kterým jsme uzavřeli dohodu o vydávání modulů SE. Tímto krokem vstupuje Srdce Erinelu do své nové etapy, totiž naše moduly bude vydávat nakladatelství. Od nového roku budou všechny materiály oficiálně vydávány pod hlavičkou tohoto nakladatelství. Pro vás jako čtenáře se mění pouze to, že moduly již nebudou ke stažení na našich stránkách, ale pouze na stránkách tohoto nakladatelství, tedy v jejich e-shopu na www.koongo.com. SE tímto krokem může jedině získat.

Pokud to tedy shrnu, práce hodně, ale času a lidí málo. Jako vždy platí, že dveře SE jsou otevřené pro všechny. Nebojte se nám napsat, ať už se jedná o kritiku či pochvalu nebo o zájem o spolupráci. Projekt SE funguje už dlouho a myslím, že už je jasné, že bude fungovat dále. Proto se vaše práce a úsilí, které do projektu vložíte, nikdy neztratí.

Přát hezké Vánoce už teď nemá cenu, tak vám za všechny autory Srdce Erinelu přeji, aby pro vás a lidi kolem vás byl tento rok pohodový.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>