Nová verze webu

Tři čtvrtě roku byla funkčnost webu omezená kvůli zastaralému kódu a rok v důsledku nezvládnuté aktualizace. Teď je web z větší části funkční, a co funguje by mělo fungovat ještě mnoho let.

Články jakžtakž fungovaly pořád, pochopitelně fungují nadále. Funkce hodnocení článků hvězdičkami fungovala jen na starém webu (opuštěn v roce 2007), na web by se měla nějak vrátit v blízké době (edit 16/4: už se vrátil, přihlášení uživatelé můžou hlasovat).

Downloady fungují, dokonce je několik položek aktualizovaných nebo nově přidaných. Tím pádem zmizel článek „provizorium místo sekce downloady“.

Fórum přešlo na nový engine, se starým fórem nekompatibilní. Nemám energii převádět celé fórum ručně, takže se aspoň v budoucnu pokusím obnovit nejzajímavější diskuse a dát do nich shrnutí, o čem se diskutovalo předtím.

Podobně došlo k diskontinuitě v galerii. Zkusmo jsem převedl pár obrázků; ostatní snad převedu, až k tomu najdu energii a pořádně pochopím, jak galerie funguje, nebo až mě k tomu někdo dokope (to spíš). Je možné, že galerii ještě jednou překopeme.

To nejnápadnější je vzhled – oproti předchozí verzi webu se menu přesunulo vlevo a zmizel obrázek nahoře. Předchozí téma vzhledu nebylo několik let podporované a působilo problémy, proto jsem zatím vybral co nejpodobnější jako provizorium. Je docela dobře možné, že se vzhled brzy změní ještě jednou a více. Docela by se mi líbilo vlčí téma, česká písmenka v něm však nevypadají dobře a zatím jsem nezjistil, jestli se to dá vylepšit.

Co je nejdůležitější a co dosud stojí je tvorba. Ta od roku 2010 stojí a je to škoda; Srdce Erinelu tak je pouhým muzeem, srdcem z kamene a ne z masa. Už tehdy jsem přestal být schopný být svorníkem Srdce Erinelu, tím, kdo z bandy jednotlivců kolem Erinelu dělá skupinu nebo dokonce tým. Této role se nemohu zhostit ani teď, ale s trochou štěstí a trpělivosti se snad nějaká forma tvorby může obnovit. Kdyby ne, aspoň zůstane odkaz toho, co za deset let vytvořilo několik generací tvůrců, a snad to někoho bude zajímat.

Zatím se můžeme U Pěnivého moku pobavit o životě a snad o obnovení tvorby, nebo v technické diskusi vymyslet, jak dokončit update webu a vychytat mouchy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>